PTMEW
PTMEW Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej w Gdańsku

Seminarium „Możliwości magazynowania energii elektrycznej w kontekście rozwoju energetyki wiatrowej”- 31.01.2013, Gdańsk

02-02-2013
Archiwum wydarzeń » 2013
W dniu 31 stycznia 2013 roku odbyło się seminarium pt. "Możliwości magazynowania energii elektrycznej w kontekście rozwoju energetyki wiatrowej". Zorganizowane ono było przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Celem seminarium była dyskusja nad potrzebami sektora elektroenergetycznego w zakresie magazynowania energii, w kontekście rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. W ramach seminarium zaprezentowane zostały zagadnienia dotyczące wpływu farm wiatrowych na krajowy system elektroenergetyczny, jak również prowadzone działania badawczo-rozwojowe w zakresie magazynowania energii elektrycznej wytwarzanej przez duże farmy wiatrowe na lądzie i morzu oraz w mikrogeneracji.

Seminarium było częścią działań realizowanych przez PTMEW w ramach projektu WEBSR2: Energetyka Wiatrowa w regionie Morza Bałtyckiego, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Zachęcamy do zapoznania się z programem seminarium.

Powrót