PTMEW
PTMEW Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej w Gdańsku

Aktualności Polska

Morska Energetyka Wiatrowa przedmiotem prac Zespołu Parlamentarnego ds. Energetyki

21-04-2017
Aktualności Polska » Polska

W dniu 20.04.2017 w Warszawie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, które w całości poświęcone zostało morskiej energetyce wiatrowej.

 

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele Porozumienia Polskego Przemysłu Energetyki Morskiej. W ich imieniu prezentacje na temat pozytywnego wpływu na zrównoważenie polskiego miksu energetycznego oraz na rozwój polskiego przemysłu i zwiększenie poziomu przychodów Skarbu Państwa przedstawili Prezes PTMEW Mariusz Witoński oraz Prezes FNEZ Maciej Stryjecki. Dotakowo prezentację na temat polskiego przemysłu stoczniowego przedstawił Tomasz Świątkowski z gdańskiego biura projektowego StoGda.

 

Prezentacje zostały przyjęte z dużym zaciekawieniem ze strony członków Zespołu. Obustronnie wyrażona została chęć kontynuacji spotkań i rozmów na temat rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Kolejne spotkania z parlamentarzystami w tej sprawie będą organizowane niebawem.

 

Poniżej znajdą Państwo odnośniki do prezentacji przedstawionych w trakcie posiedzenia oraz link do nagrania wideo, zawierającego kompletny jego przebieg.

 

Prezentacja PTMEW

Prezentacja FNEZ

Prezentacja StoGda

Wideo z posiedzenia

 

 

Powrót