PTMEW
PTMEW Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej w Gdańsku

Aktualności Polska

"Rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce" - raport McKinsey&Company

16-09-2016
Aktualności Polska » Polska

 

Podczas spotkania zorganizowanego w dniu 15.09.2016 w Warszawie zaprezentowany został Raport pt. "Rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Perspektywy i ocena wpływu na lokalną gospodarkę" opracowny przez kancelarię McKinsey& Company.

 

W dyskusji po prezentacji raportu wzięli udział przedstawiciele sektora morskiej energetyki wiatrowej, w tym deweloperzy oraz kluczowi polscy producenci dla sektora offshore. PTMEW reprezentował Prezes Mariusz Witoński.

 

Raport przedstawia obecną sytuację, perspektywy morskiej energetyki wiatrowej w Europie oraz wskazuje, jak rozwój sektora może wpłynąć na polską gospodarkę. Założenia i wnioski przedstawione w raporcie zostały przedyskutowane z ekspertami, a zastosowana przy obliczaniu potencjału wpływu gospodarczego analiza przepływów międzygałęziowych jest powszechnie wykorzystywana w podobnych badaniach na całym świecie.

 

W raporcie przedstawiono założenie, że w celu optymalizacji korzyści dla polskiej gospodarki rozwój morskiej energetyki wiatrowej powinien osiągnąć poziom 6 GW do roku 2030.

 

W opinii autorów niezależna i oparta na faktach analiza jest kluczowa dla konstruktywnej debaty publicznej o przyszłości morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

 

Pełny raport do pobrania tutaj.

 

 

Powrót